بهترین قیمت ارتودنسی در تهران

احتمالا شما نیز عبارت هزینه یا قیمت ارتودنسی را در گوگل سرچ کرده و با اعداد و ارقام مختلف و زیادی مواجه شده اید. این اعداد و ارقام شما را بدتر گیج کرده و در انتخاب به اشتباه می اندازد. برای همین ما تصمیم گرفتیم مطلبی تهیه و در آن بهترین قیمت ارتودنسی را بر اساس دلایل و عوامل مهم و اساسی به شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان کدامند؟

اشتباه برداشت نکنید. ما در این مطلب قصد نداریم ارزان ترین قیمت ارتودنسی را به عنوان بهترین قیمت ارتودنسی معرفی کنیم. عوامل متعددی در تعیین هزینه ارتودنسی وجود دارد که در ادامه باهم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه ارتودنسی دندان عبارتند از:

نوع براکت انتخابی شما

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم قیمت ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر هزینه ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

سن و سال بیمار

با افزایش سن هزینه های درمان ممکن است بیشتر شود. یعنی کودکان هزینه درمان کمتری نیاز دارند و بزرگسالان هزینه های بیشتری باید صرف کنند. زیرا در کودکان اصلاح ناهنجاری ها به دلیل اینکه در سن رشد قرار دارند آسان تر است.

نوع مشکل

هرچه نوع نامنظمی بیشتر یا معضل و ناهنجاری بزرگ تر باشد، هزینه بیشتری برای درمان آن پرداخت می شود. به عنوان مثال هزینه درمان عقب یا جلو رفتگی فک به مراتب بیشتر از هزینه بستن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی است.

شدت مشکل

هرچه شدت ناهنجاری بیشتر باشد برآورد نهایی هزینه هم بیشتر می شود. برای مثال فرض کنید بیمار مشکل شلوغی دندان دارد و یکی از فک هایش کوچک است. هزینه ارتودنسی دندان این شخص به مراتب بیشتر از شخصی است که دندان های جلوی اش دچار شلوغی و ازدحام است.

مدت زمان درمان

هر چقدر شما به مراحل ارتودنسی پیچیده‌تری از آماده‌سازی دندان‌ها و عمل‌های دندانپزشکی نیاز داشته باشید، دوره کامل درمان ارتودنسی شما هم طولانی‌تر خواهد بود و بالطبع، هزینه بیشتری هم باید برای آن بپردازید.

قیمت ارتودنسی

نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان

بسته به نوع و شدت مشکل، متخصص ارتودنسی از دستگاه های متفاوتی برای درمان استفاده می کنند که هزینه هر کدام متفاوت است. برای مثال زمانی که از از پلاک های شفاف ارتودنسی استفاده شود حداقل هزینه ارتودنسی دندان را پرداخت می کنید و برای استفاده از ارتودنسی دیمون شفاف هزینه بالاتری باید صرف کنید.

پوشش بیمه

مشکل است بتوان بیمه ها را مجاب کرد که هزینه های خدمات دندانپزشکی را پرداخت کنند. زیرا بیمه ها تنها زیر بار هزینه هایی می روند که مرتبط با درمان و برطرف کردن مشکلات پزشکی باشند. ارتودنسی نیز از جمله روش های دندانپزشکی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی، بنابراین بیمه ها به طور مستقیم هیچکدام از هزینه های آن را پرداخت نمیکند مگر اینکه مشکل بیمار به قدری شدید باشد که نیازمند جراحی فک و سایر پروسه های مشابه باشد. چنانچه شما مشکلات زیر را نیز داشته باشید شاید بتوانید با بیمه های تکمیلی قیمت ارتودنسی را کاهش دهید:

 • درد دهان، فک، صورت یا گردن که با ناهماهنگی فک و دندان ها مرتبط باشد
 • افزایش احتمال ابتلاء به انواع بیماری های لثه مانند پریودنتیت در صورت عدم درمان
 • ناتوانی در تکلم یا بلعیدن مواد غذایی در نتیجه عدم تراز فک ها و دندان ها
 • افزایش احتمال لق شدن دندان یا افتادنشان (چنانچه قبلا یک یا چند دندان خود را به خاطر این مشکل از دست داده باشید.)

انتظارات بیمار

گاهی اوقات ممکن است بیمار از روند درمان و نتیجه نهایی انتظاراتی داشته باشد که بسته به سطح انتظارات و درخواست او ممکن است هزینه بیشتری نسبت به هزینه پایه مورد نیاز باشد.

شخص متخصص ارتودنسی دندان

هزینه‌ای که دندانپزشکان مختلف برای یک عمل دندانپزشکی مشخص تعیین می‌کنند نیز ممکن است خیلی متفاوت باشد. به همین دلیل است که تأکید می‌شود قبل از اقدام به انجام ارتودنسی حتماً به چند تن از بهترین ارتودنتیست‌ها سر بزنید و برآورد قیمت ارتودنسی دندان خود را از چند جای مختلف بگیرید.

محدوده جغرافیایی شما

شهر و شرایط جغرافیایی شما می تواند در قیمت ارتودنسی شما تاثیر گذار باشد. در شهر های بزرگ و پیشرفته هزینه بیشتری نسبت به شهرستان ها گرفته می شود.

قیمت ارتودنسی در سال 1400

با بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت ارتودنسی، نوبت آن شده است میانگین و رنج قیمتی انواع ارتودنسی را با هم یه نگاهی بیندازیم.

ارتودنسی ثابت با بریس های معمولی

به طور کلی هزینه ارتودنسی ثابت با بریس های معمولی چیزی بین 4 تا 5 میلیون تومان است. با این حساب میانگین قیمت ارتودنسی ثابت 4,500,000 است. در نظر داشته باشید که این هزینه تنها برای یک فک است و چنانچه بخواهید هر دو فک را با هم درمان کنید باید 8 تا 10 میلیون تومان پرداخت کنید.

قیمت ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یکی از پرطرفدارترین روش های ارتودنسی دندان و مورد توجه بزرگسالان است. مهمترین دستگاه های نامرئی اینویزیلاین ها، الاینرها و سایر پلاک های شفاف ارتودنسی هستند. با این حال ارتودنسی های دیمون شفاف، لینگوال و سرامیکی نیز جزء این نوع ارتودنسی به شمار می روند. با این حال براکت های سرامیکی بیشتر از سایر دستگاه های دیگر توسط بزرگسالان به کار برده میشوند و قیمت آن ها چیزی بین 7 تا 8 میلیون تومان متغیر است.

در نظر داشته باشید که این قیمت تنها برای یک فک است و اگر همه دندان های هر دو فک شما مشکل داشته باشند باید 14 تا 15 میلیون تومان پرداخت کنید.

قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی دیمون با بریس های سِلف لایتینگ

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روشهای درمان و اصلاح فرم ناهماهنگ دندان ها است. ارتودنسی با این روش بسیار راحت تر بوده و طول دوره درمان نیز کمتر است. این روش درد کمتری دارد و همچنین نیاز بسیار کمی به جلسات تنظیم سیم دارد.

هزینه ارتودنسی دندان با روش دیمون گرانتر از بریس های فلزی معمولی است. این روش حدودا 6 میلیون تومان گرانتر از ارتودنسی ثابت معمولی است. به عبارتی هزینه ارتودنسی دیمون 10 تا 11 میلیون تومان است. باز هم تاکید میکنیم که این قیمت تنها برای یک فک است. یعنی برای هر دو فک شما باید نزدیک 20 میلیون تومان پرداخت کنید.

هزینه ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی یا زبانی

ارتودنسی لینگوال یک سیستم پیچیده ارتودنسی دندان است که اجزای آن به پشت دندان ها متصل میشوند. در حالت عادی ما سیم ها و براکت ها و سایر اجزاء را به جلو دندان ها متصل میکنیم و این کار ساده تری است. اما روش لینگوال هم سخت و هم پیچیده تر است بنابراین هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

هزینه لینگوال نیز مانند سیستم های دیمون و سرامیکی بیشتر از ارتودنسی ثابت معمولی است. هزینه ارتودنسی دندان با روش لینگوال حداقل  6 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت. گاها این هزینه میتواند به بالای 10 میلیون تومان هم برسد. این قیمت تنها برای یک فک است.

قیمت ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین ها

زمانی که صحبت از ارتودنسی نامرئی به میان می‌آید بیشتر منظورمان پلاک های متحرک و شفاف ارتودنسی است. به دلیل متحرک بودن این پلاک ها بعضا به آن ها ارتودنسی متحرک نیر گفته میشود. مشهورترین دستگاه های شفاف و نامرئی اینویزیلاین ها هستند. قیمت ارتودنسی دندان با کمک این دستگاه ها از همه گرانتر است و چیزی بین 17 تا 20 میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت. این رقم برای هر دو فک است.

سوالات پر تکرار

تعرفه ارتودنسی در دانشکده های دندانپزشکی چقدر است؟

قیمت ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی صبح ها به صورت تعرفه دولتی و عصرها به صورت تعرفه آزاد اما با هزینه کمتری محسوب می گردد.

قیمت ارتودنسی یک دندان کج چقدر است؟

حتی برای صاف کردن یک دندان با کمک ارتودنسی ما مجبور هستیم که به هر دو دستگاه دستگاه متصل کنیم. یعنی اینطور نیست که تنها برای یک دندان بریس نصب شود. با این تفاسیر هزینه ارتودنسی تک دندان نداریم وباید برای ارتودنسی تمامی دندان ها هزینه پرداخت شود. زیرا دندان ها باید با هم هماهنگ باشند و برای صاف کردن یک دندان چه بسا نیاز باشد کل دندان ها جابجا شوند.

قیمت ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر است؟

گاهی اوقات دندان نیش به صورت نهفته یا نیمه نهفته است. برای ارتودنسی باید این دندان از حالت نهفته در بیاید بنابراین از همان ابتدا به روش جراحی یا لیزر بیرون میاید و اگر کشیده نشود با کمک براکت و سایر بخش های بریس بیرون کشیده شده و صاف می شود. ممکن است . هزینه جراحی این دندان به صورت مجزا دریافت می شود.

چگونه و با چه روش هایی قیمت ارتودنسی را کاهش دهیم؟

تا زمانی که بتوانید هزینه را به صورت اقساطی پرداخت کنید جای نگرانی نیست و بدون فوت وقت درمان را شروع کنید. اما اگر فکر می کنید با وجود اقساط  همچنان ممکن است در پرداخت با مشکل روبرو شوید راه حل های زیر را امتحان کنید:

 • با جستجو در اینترنت و مقایسه قیمت ها، متخصصی که هزینه متناسب با بودجه شما را ارائه میدهد انتخاب کنید.
 • به طور مشابه می توانید به مطب متخصص های ارتودنسی شهر خود تماس بگیرید و درباره قیمت از آن ها سوال بپرسید
 • از دندانپزشک عمومی خود بخواهید شما را به یک متخصص که هزینه های مناسبی ارائه میدهد ارجاع دهد
 • متخصصی پیدا کنید که تعداد اقساط را کاهش دهد

آیا در طول درمان ارتودنسی، به جز پرداخت اقساطی، هزینه های دیگری هم باید پرداخت کنیم؟

بیمار ممکن است در طول درمان ارتودنسی خود نیازمند برخی اقدامات دندانپزشکی باشد. تمام این اقدامات البته لزوماً به دلیل اینکه شما تحت درمان ارتودنسی هستید انجام نمی شود. یعنی حتی اگر تحت درمان هم نباشید، احتمالا به انجام این اقدامات نیاز داشته باشید. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • جرم گیری دندان
 • بلیچینگ دندان
 • پر کردن دندان
 • ترمیم و بازسازی دندان
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی دندان
 • و …

تمام این اقدامات نیز نیازمند پرداخت هزینه هستند (که البته هیچ ارتباطی به هزینه ارتودنسی شما ندارند) چون هزینه آنها جدا پرداخت می شوند.