کامپوزیت زیبایی

کامپوزیت زیبایی دندان

کامپوزیت زیبایی دندان

کامپوزیت زیبایی دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی برای رفع آسیب های جزئی و یا شکاف بین دندان ها است. این درمان شامل افزودن رزین کامپوزیت به دندان و شکل دادن به آن برای طبیعی به نظر رسیدن است. رنگ این ماده قابل تنظیم با رنگ دندان است تا با ظاهر دندان های فرد مطابقت داشته باشد.

مزایای انتخاب کامپوزیت زیبایی دندان

کامپوزیت را می توان در یک مراجعه به دندانپزشک تکمیل کرد. این یک روش سریع و قابل اعتماد برای اصلاح مشکلات جزئی زیبایی است. دندانپزشک پس از استفاده از مواد کامپوزیت آن را با نور ماورا بنفش سفت می کند، تا دندان کامپوزیت شده به اندازه کافی محکم و قدرتمند باشد.

کامپوزیت زیبایی دندان یک روش تهاجمی نیست. گزینه های جایگزین مانند روکش دندان نیاز به برداشتن دائمی قسمت هایی از تاج دندان دارد. اما برای استفاده از کامپوزیت زیبایی دندان، دندانپزشک فقط باید سطح دندان را زبر کند تا به روند اتصال مواد کامپوزیت دندان کمک کند، این بدان معنی است که هیچ بخشی از ساختار دندان از بین نمی رود. کامپوزیت زیبایی دندان لبخند را بهبود می بخشد، بدون اینکه آسیب بیشتری به دندان وارد کند.

کامپوزیت زیبایی دندان نسبت به روش های دیگر ارزان تر است. با مراقبت و نگهداری مناسب از دهان و دندان، کامپوزیت باید تا چندین سال استفاده باقی بماند.

کامپوزیت زیبایی دندان
کامپوزیت زیبایی دندان

روند انجام کامپوزیت زیبایی دندان

دندانپزشک با معاینه می تواند تشخیص دهد که چه زمانی کامپوزیت بهترین راه حل برای رفع مشکل دندان است. اولین قدم، تعیین وقت ملاقات با دندانپزشک برای مشاوره و معاینه دهانی است. دندانپزشک در مورد روند انجام کامپوزیت برای تغییر خط لبخند بیمار صحبت خواهد کرد.

دندانپزشک دندان آسیب دیده را با دقت اچ می کند تا رزین به راحتی بچسبد. دندانپزشک ممکن است از یک بی حس کننده موضعی استفاده کنند تا بیمار در تمام مراحل کار راحت باشد. پس از آن، رزین به دندان زده می شود و با ابزار نور ماورا بنفش مواد سفت می شود. آخرین مرحله فرم دهی دندان و صیقل دادن آن برای دستیابی به درخشش طبیعی است.

مراقبت ها

یکی از مزایای کامپوزیت زیبایی دندان نگهداری آسان است. دندانپزشک به بیماران توصیه می کند که در 24 تا 48 ساعت اول پس از کامپوزیت از نوشیدنی های رنگی یا غذاهای سفت خودداری کنند. از مصرف محصولات تنباکو نیز باید خودداری شود.

برای اینکه خط لبخند پس از کامپوزیت همچنان زیبا به نظر برسد، باید از دستورالعمل های دندانپزشک پیروی کنید، از جمله:

 

روزانه دو بار مسواک بزنید. استفاده از نخ دندان باید روزی یک بار انجام شود. دندانپزشک توصیه می کند برای محافظت از ترمیم، برس مسواک و خمیر دندان غیر سایشی استفاده کنید. بهداشت دهان و دندان از تجمع پلاک بر روی دندان ها نیز جلوگیری می کند.

مصرف نوشیدنی های رنگی را کاهش دهید. نوشیدنی هایی که ایجاد لکه می کنند مانند چای و قهوه می توانند باعث تغییر رنگ دندان های کامپوزیت و طبیعی شوند.

رژیم غذایی سالم مصرف کنید. بیماران برای تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن برای استحکام دندان ها، باید غذای سالم بخورند.

برای بسیاری از بیماران، کامپوزیت زیبایی دندان یک گزینه دندانپزشکی زیبایی آسان و مقرون به صرفه برای بهبود خط لبخند آن ها است. یک جلسه ملاقات با دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تا بدانید گزینه مناسبی برای شماست یا خیر. برای تنظیم قرار ملاقات با ما تماس بگیرید.

کامپوزیت زیبایی دندان